Dzień Przedszkolaka to ważny dzień dla wszystkich, a szczególnie dla naszych milusińskich, którzy właśnie pod czujnym okiem nauczycieli zdobywają pierwsze szlify w zakresie wychowania i kształcenia w przedszkolu. Z tego też powodu chętnie włączamy się w ten istotny proces poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych. Każdy z nas pamięta bowiem, że „ Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego też, 20 września 2023 r. kierownik biblioteki pedagogicznej- Agata Mierzwa miała przyjemność gościć dzieci z grupy „Ślimaczki” przy SP nr 7 w Mławie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Umiem mówić nie” w teatrzyku kamishibai, które rozpoczęło dyskusję na temat m.in. wzorców zachowań w grupie rówieśniczej. Prowadząca zajęcia zaprezentowała również dzieciom wiele ciekawych książek, tych w formie tradycyjnej, ale i chociażby serię z mówiącym piórem Albikiem. Na zakończenie nie obyło się bez obowiązkowego punktu programu, czyli zabaw ruchowych na magicznym dywanie. Zachwycone dzieci już pytały, kiedy znów mogą do nas powrócić? Cieszymy się z tego i czekamy na kolejne spotkanie!