3 października 2023 r w ZPO nr 1 w Mławie odbył się konkurs o tytuł Mistrza pięknego czytania dla uczniów z klas 2 i 3. Dorota Tadrzyńska i Nina Maciak z biblioteki szkolnej do jury konkursu zaprosiły kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie- Agatę Mierzwę-przewodnicząca oraz Katarzynę Krypczyk i Anetę Herdon. Pewnym utrudnieniem organizatorek był losowy wybór fragmentów spośród dwóch książek: "Mały pingwin Pik-Pok" oraz "Malutka czarownica". Trzeba było się przy tym wykazać m.in. : poprawnością i płynnością czytania, przestrzeganiem znaków interpunkcyjnych oraz interpretacją tekstu. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszyscy uczestnicy byli perfekcyjnie przygotowani. Zgodnie z regulaminem konkursowym należało wyłonić jednego laureata z klasy 2 i klasy 3.
Ostatecznie Tytuł Mistrza głośnego czytania w kategorii klas 2 otrzymała- Julia Gralewicz z 2 c,
zaś z klas 3 Nadia Czeczot z 3a.
W imieniu organizatorek nagrody wręczyła Agata Mierzwa. Wszystkie dzieci otrzymały również dyplomy podziękowania oraz śłodki poczęstunek.