Po wakacjach znów zaczęliśmy cykl zajęć „Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką”, który  cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem, 5 października odwiedziły nas przedszkolaki z grupy Stokrotki przy SP nr 2 w Mławie. Jak na poranki przystało nasi mili goście wysłuchali bajki w teatrzyku kamishibai „Kot w butach”, zaprezentowaną przez  Agatę Mierzwę- kierownik biblioteki. Opowiadanie to stało się wstępem do rozmowy o ważnych dla tych dużych, jak i małych sprawach: wartości, odwaga, spryt i in. Dzieci z entuzjazmem włączały się do dyskusji. Przy okazji wizyty obejrzały wiele ciekawych książek dla dzieci o różnej formie, kształcie, grubości czy wielkości: w formie grzechotki, puzzli, rozkładanki itp. Kolejnym punktem spotkania i bardzo oczekiwanym były zabawy interaktywne na stole multimedialnym, pod kierunkiem Anny Wesołowskiej. I tu także wszystkie dzieci chętnie rozwiązywały quizy, puzzle i rozsypanki na jak to określiły dzieci „dużym telewizorze”. Na zakończenie nie mogło się obyć bez „magicznego dywanu”. Było nam niezmiernie miło spędzić czas z tak sympatyczną grupą!