19 pażdziernika 2023 odwiedzili nas uczniowie klasy trzeciej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych ph. „Podróże z książką- wycieczki palcem po mapie”, realizowanych przez A. Mierzwę - kierownika biblioteki. Prowadząca przywitała naszych przemiłych gości i zgodnie z tradycją krótko wprowadziła ich w tajniki pracy bibliotecznej i obowiązujące zasady wypożyczeń. W dalszej części spotkania zaprezentowała przybyłym, którzy jednogłośnie deklarowali swoje zamiłowanie do lektury, różne rodzaje książek, w tym m.in.: obrazkowe, dźwiękowe, kontrastowe, "harmonijki". Nie mogło zabraknąć także książki interaktywnej „Czytaj z Albikiem”. Atlas świata", która nawet maluchom i dzieciom, które nie opanowały jeszcze umiejętności czytania pozwala poznać świat i rozmaite ciekawostki z różnych jego regionów. W trakcie zajęć dzieciaki wspólnie z A. Wesołowską grały w memory na stole multimedialnym, a na koniec A. Mierzwa zaprezentowała gościom możliwości magicznego dywanu. Było to bardzo pozytywne spotkanie, przesycone miłą atmosferą i dobrym humorem. Było nam bardzo miło Was gościć!