30.10.2023 roku Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia czytelnicze połączone z warsztatami w Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Uczestnikami tych zajęć byli uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią Martyną Szczygłowską. Na początku młodzież wysłuchała opowieści „Pnącza zmartwień” Roksany Wamke – młodej artystki, która stworzyła swój autorski teatr kamishibai, będący jej pracą dyplomową na zakończenie liceum plastycznego. Autorka przekonuje, że fabuła rysunkowej historii jest uosobieniem każdego z nas. Przedstawia zmartwienia, które mają przytłaczający wpływ na człowieka. Jednocześnie ilustracje pokazują, że zainteresowania mogą oderwać jednostkę od nurtujących problemów.  Bohaterowi grafik pomaga ogrodnictwo, które go pasjonuje. Rośliny odwracają jego uwagę od zmartwień, dzięki czemu “wraca do siebie” i jest w stanie żyć dalej. Są one również elementem dekoracyjnym. Dodatkowo, na końcu historii pojawia się ważna postać. Ktoś, kto daje bohaterowi wsparcie i bliskość.

W drugiej części spotkania uczniowie wykonali „liściaste” witraże, które ozdobiły okna klasopracowni.