7 października 2023 w bibliotece szkolnej ZPO nr 1 w Mławie obchodzony był Dzień Postaci z Bajek. Na to lubiane przez wszystkie dzieci i nie tylko… święto zostały zaproszone A.Mierzwa i A.Wesołowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Jak zawsze w tej szkole, w cudownej atmosferze i z uśmiechami na twarzy przywitała nas grupa dzieci wraz z nauczycielami. Dorota Tadrzyńska- bibliotekarz z tejże szkoły, na wstępie przypomniała zgromadzonym licznie uczniom, cel spotkania. Dzieci z klas 0 oraz edukacji wczesnoszkolnej wysłuchały kilku bajek zaprezentowanych w teatrzyku kamishibai. Prowadzące zajęcia opowiedziały także o zasadach pracy z powyższym teatrzykiem jak również o możliwości inscenizowania własnych kart narracyjnych na lekcjach szkolnych. Szczególny entuzjazm wśród dzieci wzbudziła bajka „O rybaku i złotej rybce”, co stało się też wstępem do dyskusji na temat wartości jakimi należy się kierować w codziennym życiu. Prowadzące zaprezentowały także kilka nietypowych w formie wydań przeróżnych bajek i baśni dla dzieci. Nie obyło się też bez drobnych podarunków, tym razem były to kolorowanki z wizerunkami ulubionych postaci baśniowych. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i mile spędzony czas!