Jesienna, a raczej zimowa aura za oknem nie przeszkodziła dzieciom z Przedszkola przy SP w Łomi do odwiedzenia naszej biblioteki. Nasi mili goście mieli okazję wysłuchania bajki „O rybaku i złotej rybce”, którą zaprezentowała im w teatrzyku kamishibai, Agata Mierzwa- kierownik biblioteki. Przy tej okazji dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcia w okienku teatrzyku, co stanowiło dla nich wielką frajdę. Prowadząca opowiedziała też krótko o bibliotece oraz o ciekawych zbiorach dla tych małych i dużych czytelników. Prezentowała wiele książek dla dzieci w formie: rozkładanek, puzzli, grzechotek i in., a także serię z mówiącym piórem „Czytaj z Albikiem”. Anna Wesołowska natomiast, zaproponowała maluchom zabawy interaktywne na stole multimedialnymI i tu także wszystkie dzieci chętnie rozwiązywały quizy, puzzle i rozsypanki na  „dużym telewizorze”. Jak zawsze, z niesłabnącym  zainteresowaniem i zaangażowaniem 5 i 6-latki bawiły się na „magicznym dywanie”: pląsały po wodzie, zgarniały liście, grały w piłkę i karate i in. pod czujnym okiem prowadzących. Wizyta dzieci wraz z Paniami przedszkolankami była też okazją do zwiedzenia biblioteki i podpatrzenia pracy bibliotekarza „od kuchni”. Było nam bardzo miło gościć, tak miłą grupę! Myślę, że w przyszłości będziecie naszymi wiernymi czytelnikami?