24 listopada, w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia, Agata Mierzwa- kierownik biblioteki oraz Anna Wesołowska- nauczyciel-bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie przeprowadziły zajęcia edukacyjne w ZPO nr 1 w Mławie. Już kolejny rok na zaproszenie Pani Doroty Tadrzyńskiej z biblioteki szkolnej, mogłyśmy wspólnie uczcić wszystkie misie na całym świecie. Kto z nas nie lubi misiów: puchatych, pluszowych i do tego w różnych kolorach od białego, poprzez żółty, różowy czy brązowy? Uczestniczące w zajęciach dzieci przyszły ze swoimi pluszowymi misiami, które jak same twierdzą są dla nich przyjaciółmi. Prowadzące przeczytały dzieciom różne bajki o misiach, nie obyło się też bez wspólnych śpiewów znanych piosenek m.in. „Jadą, jadą misie” czy wyliczanki „Stary niedźwiedź”. Zajęcia przebiegły w bardzo wesołej i miłej atmosferze. Na koniec dzieci mogły wykonać sobie zdjęcie w okienku teatrzyku kamishibai w towarzystwie ulubionego pluszaka.