W środę 29 listopada 2023 Anna Wesołowska przeprowadziła kolejne zajęcia z cyklu „Nomofobia – uzależnienie od smartfona” dla grupy uczniów ZS nr 4 w Mławie. Poza wiedzą teoretyczną uczniowie dowiedzieli się kilku praktycznych informacji, w tym chociażby jakie są symptomy nałogowego korzystania z telefonu, czy jakie mogą być jego zgubne następstwa w różnych sferach ludzkiego życia. Teoria w połączeniu z ćwiczeniami i wynikami najnowszych badań daje pełniejszy obraz omawianego zjawiska. Prowadząca zwróciła też uwagę na istotną kwestię, a mianowicie fakt, że używane nierzadko w języku potocznym sformułowanie „uzależnienie od telefonu” nie do końca oddaje istotę problemu. Jest to bowiem, na co zwraca uwagę Maciej Dębski, założyciel i Prezesem Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, „zjawisko które do tej pory to nie doczekało się wpisu na międzynarodową klasyfikację chorób psychicznych (ICD-10, DSM-V)”. W trakcie zajęć prowadząca zachęcała uczniów do tego, by w ciągu doby czy tygodnia znaleźli odpowiedni dla siebie moment i spróbowali funkcjonowania bez korzystania z wszechobecnego dziś telefonu.