13 lutego 2024 r. Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie przeprowadziła zajęcia edukacyjne z elementami biblioterapii na temat szeroko rozumianej „odwagi”. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3 c SP nr 7 w Mławie pod opieką Pań: Kamili Ludwikowskiej i Anny Matei. Prowadząca poprzez doświadczenia inspirowała grupę do twórczej dyskusji, co zaowocowało licznymi wnioskami i trafnymi uwagami. W kolejnej części uczniowie wysłuchali i obejrzeli „Legendę o smoku wawelskim” w teatrzyku kamishibai. Następnie w grupach wykonywali rysunek góry z napisem „odwaga” oraz prowadzącą na szczyt drogę z licznymi przeszkodami, które mieli samodzielnie nazwać.   Zajęcia miały na celu uświadomienie, czym jest prawdziwa odwaga, w odróżnieniu od „bohaterszczyzny”, czy brawury, jak również pokazanie wielu jej aspektów. Dziękuje grupie za zaangażowanie i kreatywność, która dostarczyła inspiracji do kolejnych zajęć.