16 lutego 2024 r. wspólnie z dziećmi z klas 1 i 2, w tym dziećmi z Ukrainy ZPO nr 1 w Mławie świętowaliśmy Dzień Kota, chociaż tak naprawdę obchodzone  jest ono dzień później. Dzień Kota obchodzony jest od 2006 roku, ale początkowo świętowano je 19 lutego. Pomysł utworzenia Światowego Dnia Kota wziął się z chęci uwrażliwienia ludzi na los bezdomnych zwierząt oraz niesienia im pomocy. I tak np. w Stanach Zjednoczonych święto kota jest obchodzone 29 października, w Japonii 22 lutego, w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia, tylko we Włoszech, Dzień Kota obchodzony jest tak samo jak w Polsce 17 lutego. Jednak nie ważne w jakim dniu, ważne aby pokazać dzieciom, że o zwierzęta trzeba dbać, a koty mają duszę i potrafią odczuwać wiele emocji i przy tym są bardzo pamiętliwe. Te i wiele innych istotnych informacji o kotach przekazała licznie zgromadzonym uczniom Agata Mierzwa- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, która gościła w ZPO na zaproszenie Doroty Tadrzyńskiej- nauczyciela bibliotekarza z tejże szkoły. Prowadząca przeczytała kilka bajek o kotach m.in. „Kocie łakocie”, ale również „Kotkę Psotkę” w teatrzyku kamishibai. Zajęciom towarzyszyły emocje, dzieci chętnie włączały się w dyskusję, opowiadały o swoich milusińskich i ciekawych wydarzeniach z nimi związanymi. Spotkania zakończyły się pamiątkowymi zdjęciami i wręczeniem kolorowanek z wizerunkiem kotów.