20 lutego 2024 r. naszą bibliotekę odwidzieli uczniowie klasy 2 KSP w Mławie, pod opieką Pań: Teresy Nachyły i Katarzyny Sobotki. Nasi mili goście uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z elementami biblioterapii, przeprowadzonych przez Agatę Mierzwę- kierownik Biblioteki Pedagogicznej. Wspólne zabawy grupowe inspirowały do dyskusji i kreatywnych rozważań na temat „uczuć”, a w sposób szczególny „odwagi”. Dzieci pod kierunkiem prowadzącej z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. Wprowadzeniem do tematu była „Legenda o smoku wawelskim”, zaprezentowana z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

W drugiej części zajęć, Anna Wesołowska, kontynuowała zagadnienie „teatru” i zaproponowała dzieciom wspólne zabawy na stole multimedialnym. Las uniesionych rąk i entuzjazm świadczyły o zainteresowaniu ze strony uczniów. Kolejne zadanie stanowiły zajęcia plastyczne i wspólne wykonywanie maski scenicznej, czy też jak kto woli maski karnawałowej. I tu również dzieci z pieczołowitością i starannością o każdy szczegół wykonały założone zadanie.

Zwieńczeniem zajęć było wspólnie wyreżyserowane przedstawienie, znanej wszystkim bajki. Uśmiech i podziękowania skierowane do prowadzących były uwieńczeniem ich wysiłku. Dzieci, które na początku nie wszystkie miały uśmiech na twarzy, teraz zgodnie deklarowały swoje zadowolenie i chęć powrotu do naszej biblioteki.