W środę 6 marca 2024 naszą bibliotekę odwiedzili przemili goście ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich. Uczniowie z klas IV-VII przybyli do nas pod opieką nauczycieli – Izabeli Sosińskiej i Moniki Rudzińskiej. Spotkanie było świetną okazją do poznania naszej biblioteki, zasad wypożyczeń, zaprezentowania zbiorów jakimi dysponujemy i nowoczesnych pomocy dydaktycznych takich jak stół multimedialny czy książki z serii „Czytaj z Albikiem”. A. Mierzwa – kierownik biblioteki tradycyjnie już powitała przybyłych, opowiedziała też po krótce o naszej placówce. W dalszej części zajęć uczniowie obejrzeli różne rodzaje książek m.in. harmonijki, rozkładanki, grzechotki itp., wyrecytowała też zebranym wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” i zaprezentowała bajkę w teatrzyku kamishibai. Z kolei A. Wesołowska wspólnie z dziećmi rozwiązywała quizy i zagadki na stole multimedialnym. Kolejne stawiane przed dziećmi wyzwania spotykały się z dużym entuzjazmem, a sami uczestnicy wykazali się nie lada spostrzegawczością, zmysłem obserwacji i olbrzymim zaangażowaniem. Było nam bardzo miło.