7 marca 2024 r. w Mławie odbyło się XII Powiatowe Forum Edukacji Młodzieży, którego gospodarzem był Starosta mławski Pan Jerzy Rakowski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie Pan Witold Żerański. Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć pracowników Biblioteki Pedagogicznej Filia w Mławie, reprezentowanych przez jej kierownik Agatę Mierzwę oraz pracownika Bogumiłę Pawłowską. Forum zorganizowano z myślą o uczniach stojących przed wyborem przyszłej szkoły czy kierunku studiów, jak również o nauczycielach i rodzicach. My ze swej strony chcieliśmy zachęcić do korzystania z naszych zbiorów i szeroko rozumianej oferty edukacyjnej. W tym celu przygotowaliśmy i rozdawałyśmy uczestnikom Forum: foldery, różne wzory zakładek do książek, wizytówki, plakaty itp. Cieszymy się, iż nasze stoisko było tak licznie i chętnie odwiedzane podczas wydarzenia.