Czy nam się to podoba, czy nie wiosna już do Polski przywędrowała. Ta astronomiczna wiosna rozpoczęła się 20 marca o godzinie 4.07. Dzień później przywitamy wiosnę kalendarzową, która potrwa do 21 czerwca. Ten ważny dla wielu osób dzień postanowiliśmy przywitać z przedszkolakami z grupy „Ślimaczki” pod opieką wychowawczyni Anny Słomińskiej. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki zaprezentowała dzieciom bajkę w teatrze kamishibai „ Magiczna gąsiennica”, którą to wprowadziła przedszkolaki w tematykę zajęć- wiosnę. Wspólnie szukaliśmy oznak wiosny, jakie udało się ostatnio zaobserwować. Dzieci z entuzjazmem wymieniały rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla właśnie tej pory roku. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Ala i oznaki wiosny”, po czym rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne. Na zakończenie zajęć „Ślimaczki” przy pięknej muzyce z odgłosami wiosny, kodowały przygotowane przez Annę Wesołowską wzory związane z obecną porą roku. Miłe zajęcia zakończyły się licznymi podziękowaniami i wręczeniem prowadzącym pamiątkowego dyplomu.