W poniedziałkowe popołudnie 25 marca 2024 w naszej bibliotece mieliśmy okazję gościć grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie. Uczniowie z ukraińskiego oddziału przygotowawczego uczestniczyli w prowadzonych przez kierownik biblioteki Agatę Mierzwę zajęciach z cyklu "Magiczny dywan - magiczna biblioteka". Karmienie foki, obsługa dźwigu, pływanie z rybkami, przygotowywanie pizzy, gra w kręgle czy ćwiczenie ciosów karate to tylko niektóre z licznych wyzwań stawianych przed uczniami. Ze wszystkimi radzili sobie świetnie, w atmosferze radości, gwaru i śmiechu. Chętnych do każdego z kolejnych zadań było jak zawsze mnóstwo, ale mimo to każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na magicznym dywanie, a przy tym wspaniale się bawić. Było nam niezwykle miło Was gościć!