3 kwietnia 2024 r. Agata Mierzwa-kierownik biblioteki pedagogicznej odwiedziła dzieci z przedszkola „Bajkowy Dworek” w Mławie, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, autora takich baśni jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”, obchodzimy właśnie to święto. Tegoroczne hasło brzmiało: „Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia”.
Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

Spotkanie z grupami przedszkolnymi (3, 4, 5 i 6-latków) miało też na celu uświadomienie wagi samego czytania książek, czy też słuchania tekstów czytanych przez inne osoby w przypadku dzieci młodszych. Przy tej okazji A. Mierzwa zaprezentowała „Brzydkie kaczątko” w teatrzyku kamishibai, opowiadając przy tym o samym butai, bo tak też był kiedyś nazwany. Dzieci mogły także obejrzeć przeróżne w formie i kształcie książki dla dzieci: rozkładane, harmonijki, puzzle, duże i małe. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami z poszczególnymi grupami. Prowadząca w ramach podziękowania otrzymała na zakończenie piękny dyplom, wręczony przez dzieci. Były to naprawdę piękne chwile, spędzone z nauczycielami i dziećmi w pięknym miejscu. Byliście cudowni!